GPG apsaugos nuo ugnies sistema yra unikalus sprendimas siekiant izoliuoti įvairius komunikacijų įvadus. GPG apsaugos nuo ugnies sistemos tikslas -neleisti ugniai plisti iš vienos patalpos dalies į kitą įvairių komunikacijų įvadais (vamzdžiais ir kabeliais) ir įvadų ertmėmis. GPG apsaugos nuo ugnies sistemos neveikia rūgštūs bei šarminiai garai, ji yra atspari vandeniui ir nepraleidžia mineralinių alyvų bei garso, dulkių, dūmų ir dujų. GPG sudėtyje nėra absorbuojančių medžiagų, asbesto, silikono ir kitų medžiagų dalelių, kurioms degant, gali susidaryti nuodingos dujos.
GPG apsaugos nuo ugnies sistemą tinka naudoti visuose pastatuose, kuriuose gaisrasienės sudaro atskiras apsaugančias nuo ugnies dalis. Šią sistemą galima naudoti naujuose, renovuojamuose ir ūkinės paskirties pastatuose. Su GPG galima izoliuoti bet kokios formos ir dydžio angą, kuri 6 valandas neleistų ugniai plėstis tolyn.
GPG sausą mišinį sudaro gipsas, perlitas ir stiklo pluoštas (GPG = gypsum, perlite, glass fibre). GPG masė ruošiama darbo vietoje, sausą mišinį atskiedžiant vandeniu. Jei vandens pilama mažiau, masę galima naudoti kaip tirštesnį statybinį skiedinį, kuris tepamas mentele arba specialiu įrankiu. Jei vandens pilama daugiau, mišinį galima purkšti arba pilti kaip pusiau tirštą statybinę masę. Sumaišytą masę būtina sunaudoti maždaug per valandą. GPG mišinį galima naudoti su bet kokiomis statybinėmis medžiagomis. Jis gerai limpa prie įvairių paviršių, o tai leidžia apsaugos nuo ugnies sistemą panaudoti ir labai sunkiai prieinamose vietose, pvz., skiriamųjų lubų apatinėje dalyje. Išdžiūvusi ir sukietėjusi GPG tampa lygia matine, smėlio spalvos medžiaga.
Sukietėjusi masė išlieka atspari ilgą laiką, jos savybės laikui bėgant nesikeičia. Ji netrūkinėja ir neskilinėja netgi esant staigiems temperatūros svyravimams - jos rišamumas išlieka netgi esant 1100° C. GPG neperduoda šilumos kabeliams, yra pakankamai atsparus gaisro daromam mechaniniam spaudimui ir sykiu gana elastingas bei gerai apdirbamas, o tai leidžia vėliau lengvai montuoti papildomus vamzdžius ir kabelius. Kad būtų dar lengviau montuoti naujas arba pakeisti senas komunikacijas, tikslinga iš anksto apsaugos nuo ugnies sistemoje įmontuoti atsarginius vamzdelius arba atsarginius elementus. Šiuos rasite sekančiuose aprašymo lapuose.
GPG naudojama dažniausiai izoliuojant: > kabelio įvadą > metalinių ir keraminių vamzdžių įvadus > ventiliacijos vamzdžius ir kanalų įvadus > angas, įtrūkimus, sijas ir pan. > įvairias komunikacijos šachtas ir vertikalius vamzdžius > pramoninius priežiūros tunelius
GPG gali būti panaudota ne tik šiems tikslams - idealiai tinka kaip pagalbinė medžiaga, kuri stabiliai suriša besiplečiančią apsaugančią nuo ugnies medžiagą bei specialias apkabas („rankogalius“), sumontuotas aplink plastmasinius vamzdžius. Be to, GPG yra labai gera garsą izoliuojanti medžiaga. Ji naudojama pagerinti patalpų sienų, lubų ir grindų įvadų bei kitų angų garso izoliaciją. GPG naudojama ir laivų statyboje, kadangi GPG yra aprobuota Dėt Norske Veritas ir Lloyd's RegisterofShipping.
GPG naudojama jau daugiau nei 40 metų. Ji yra taikoma įvairiuose pastatuose, taip pat daugiaaukščiuose įstaigų ir gyvenamuosiuose pastatuose, oro uostuose, viešbučiuose, ligoninėse, bibliotekose, muziejuose, mokyklose, teatruose, sporto halėse, prekybos centruose, sandėliuose, popieriaus fabrikuose, chemijos gamyklose ir daugelyje įvairių pramonės objektų. GPG plačiai naudojama įvairiose - tiek naujose, tiek renovuotose elektrinėse pasauliniu mastu, siekiant užtikrinti jų didesnį saugumą. Taip pat ji randa pritaikymą rekonstruojant atomines elektrines. GPG plačiai naudojama Suomijoje, Švedijoje, Danijoje, Norvegijoje, Didžiojoje Britanijoje, Vokietijoje, Singapūre, Malaizijoje, Indijoje ir daugelyje kitų valstybių.